Сторінка батьків

Пам'ятайте ви рівні у проєкті з вчителем,
 але ви займаєте бік своєї дитини!

Шановні батьки, тільки портфоліо допоможе Вам та Вашої дитини визначити її рівень навченості та компетентності.
Памятка для батьків до роботи

Портфоліо як засіб діагностики освіченості

   Одним з основних засобів, спрямованих на реалізацію самовизначення учня, є розвинута психологічна діагностика. 
     Комплект відомих методик адаптований на діагностику охоплює тільки 3 (три) психологічні сфери, що характеризують індивідуальні психологічні ресурси особистості: соціально-психологічну, інтелектуальну, мотиваційну. 
    Але для оволодіння будь-якою професією у кожної людини є якості, які забезпечують його можливість і готовність до трудової діяльності. Це рівень і фізичної, і розумової працездатності, рівень інтелектуальної активності, схильності і здібності, ставлення до навчання й роботи. Саме ці якості можуть забезпечити успіх у будь-якій професії. І не завжди людина знає ці свої здібності. 
    Згідно Meisels і Steel (1991), портфоліо дозволяє дітям брати участь в оцінці їх власної роботи: «Портфоліо пропонує шлях оцінки освітнього процесу, який відрізняється від традиційних методів. Оцінка за допомогою портфоліо забезпечує викладачеві і учням можливість спостерігати учня в більш широкому контексті: ризик, розвиток творчих рішень і навчання, щоб мати судження про їх власних діях». 
     Щоб вдумливо оцінювати учнів, вчителі повинні мати велику кількість стратегій по цьому процесу. Але Ви можете допомогти своєї дитині за критеріями до закінчення портфоліо, допомогли б виявитися наступні якості  й компетентності дитини: 
  • обдумування (включаючи контроль учням власного розуміння, метакогнітівного сприйняття і продуктивних навичок мислення);
  • ріст і розвиток у відносинах, які є ключовими до навчального плану у школі;
  • розуміння і усвідомлення ключових процесів у роботі з портфоліо; 
  • закінченість, правильність і доречність методів і процесів, представлених в портфоліо;
  • різноманітність підходів (наприклад, використання багаторазових форматів, щоб демонструвати досягнення за наявними стандартам виконання роботи).. 
   Існує величезна безліч засобів захисту портфоліо, такі як: письмові коментарі про виконану роботу (рецензії, анотації, відгуки тощо), також найбільш популярною стає – презентація (промова о виконанням). Учень презентує зміст свого портфоліо на батьківської або учнівської конференції, загальношкільних батьківських або класних зборах, раді старшокласників та інше. 
    На презентації учень повинен виходити з коротким усним коментарем про виконану роботу, який повинен відображати його власні думки щодо всієї сукупності представлених робіт. Оцінку виступу здійснює шкільний рада з портфоліо, до якого входять представники батьківської громадськості, органів самоврядування, педагоги, координатор по предпрофильной підготовці. 
  Критерії оцінки презентації портфоліо: самостійність, визначення термінів створення портфоліо, віддзеркалення власної позиції учня (самооцінка) щодо представлених робіт; процес вирішення проблем; логіка міркування і культура мови. 
   Таким чином, портфоліо - це спосіб фіксування, накопичення та оцінки індивідуальних досягнень учнів в певний період його навчання. Завдяки йому, учень може проявити себе, показати свої знання, вміння, навички. Це зібрання досягнень учнів, а саме спосіб для прояву себе в певній галузі.
Допоможить своєї дитині показати себе з кращого боку, найкращі його роботи!

Комментариев нет:

Отправить комментарий